Ogłoszenia duszpasterskie- 26.05.2024

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                         26 maja 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

 

  1. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

 

  1. 28 maja, we wtorek obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po każdej Mszy św., tego dnia, można będzie ucałować Relikwie bł. Prymasa Tysiąclecia.

 

  1. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00 i 11.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszam do sypania kwiatków, czy tez niesienia „Poduszek Procesyjnych”. Zapraszam OSP w Zarębach. A już teraz dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I ołtarz – dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami; II ołtarz – młodzież klasy 8 wraz z rodzicami; III ołtarz – ul. do Ośrodka Zdrowia – strona lewa /strona, po której jest Remiza OSP/ – i może ze względu na położenie, to może właśnie po tej stronie byłby ten ołtarz; IV ołtarz – Borek I.

Podczas Mszy Św. o godzinie 11.00, jak już wcześniej wspomniałem, chciałbym wraz z Wami podziękować Panu Bogu za 25 lat mojej posługi kapłańskiej.

 

  1. Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zapraszam. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ogarnijmy naszą modlitwą i troską wszystkie dzieci.

 

  1. Dziękuję za ofiarę na Kościół złożoną przez Rodziców uczniów klasy 4, z okazji Rocznicy Komunii Św. – 350 zł. Dziękuję Rodzicom młodzieży klasy 8, którzy złożyli ofiarę na Kościół z okazji Sakramentu Bierzmowania – 1300 zł.

 

Zapowiedzi:

Związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby:

Jacek Dawid Żabiński, kawaler pochodzący z parafii tutejszej oraz Klaudia Płońska, panna pochodząca z parafii w Szymanach – Zapowiedź II

Kto wiedziałby o przeszkodach między tymi osobami proszony jest o skontaktowanie się z duszpasterzami wyżej wymienionych parafii.

 

  1. Za tydzień ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Świątynię Opatrzności Bożej.

 

  1. Dyspensa – przeczytać.

 

  1. Oferta wypoczynku letniego 2024 – Leśny Alchemik. Więcej wiadomości na tablicy ogłoszeń przed Kościołem i w materiałach, które znajdują się przy bocznym ołtarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *