Ogłoszenia duszpasterskie – 02.06.2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             2 czerwca 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

 

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać” – ofiary można złożyć do specjalnych puszek.

 

  1. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to przed procesją eucharystyczną. Od piątku po wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. Trwamy oktawie uroczystości Bożego Ciała. Wieczorną Eucharystię odprawiamy wraz ze śpiewem nieszporów o Najświętszym Sakramencie, na zakończenie której nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie odbywa się procesja wokół kościoła. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek. Zapraszam by rolnicy, jak co roku, przynieśli także ziemię do poświęcenia. Tego dnia będzie także błogosławieństwo dzieci.

 

  1. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W sobotę, 8 czerwca, przypada Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. W tym tygodniu przypada: pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcam byśmy uczestniczyli w nabożeństwach przypisanych tym pierwszym dniom miesiąca.

 

  1. Za tydzień taca na WSD w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *