Ogłoszenia duszpasterskie- 15.05.2022r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                               15 maja 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. W dniu dzisiejszym naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy WSD w Łomży. Z tej okazji gościmy przedstawiciela tej wspólnoty – kleryka pierwszego roku – Tomasza.

 

  1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

 

  1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godzinie 15.30 a przed Mszą o godzinie 16.00.

 

  1. W sobotę 21 maja o godzinie 10.00 przeżywać będziemy Uroczystą I Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin. Za tydzień 22 maja o godzinie 12.15 nasza parafia przeżywać będzie Uroczystą I Komunię. Proszę o modlitwę za dzieci i ich rodziny.

 

  1. W poniedziałek młodzież klas 8 przyjęła z rąk ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego Sakrament Bierzmowania. Z okazji tego wyjątkowego dnia młodzież wraz z rodzicami ofiarowali parafii zdobioną stułę i ornat. Bóg zapłać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *