Ogłoszenia duszpasterskie- 25.09.2022

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      25 września 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

 

  1. W poniedziałek i wtorek 26 i 27 września w naszej parafii przeżywać będziemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje miedzy innymi do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godzinie 15.00 i 18.00. Miedzy Mszami okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam by dobrze wykorzystać ten wyjątkowy czas adoracji.

 

  1. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 

  1. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

 

  1. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godzinie 16.00 a w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godzinie 16.00 – serdecznie zapraszam!

 

  1. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

 

  1. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

 

  1. Za tydzień ofiary do puszek na Caritas.

 

  1. 9 października – za dwa tygodnie Odpust Parafialny poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Główna Msza z procesją o godzinie 12.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *